Eilen vietettiin mukava iltapäivä Vapriikin kahvila Valssissa lautapelejä pelaillen. Pääosassa oli geokätköilyaiheiset pelit, mutta myös muita pelejä pelailtiin. Väkeä oli vähän tavallista miittiä vähemmän, mutta sehän ei haitannut mitään, koska tunnelma oli kohdallaan. Saadun positiivisen palautteen perusteella totesimme, että tämä pitää järjestää uudestaan. Täytyy katsoa vain sopiva päivä. Paikka tulee todennäköisesti olemaan sama.
Harjuksen mukana miittissä oli Treasure Hunt -peli, josta monet pitivät. Tuosta pelistä on myöhemmin tulossa arviota blogiinkin ja mahdollisesti Kiven Alla -kimppatilaus. Joten pysykään kuulolla!
Tässä vielä muutama satunnainen räpsy tapahtumasta.
- Kuva 1 – Cache Me If You Can oli iltapäivän suosituin peli
- Kuva 2 – Myös perinteisiä pelejä pelattiin
- Kuva 3 – Treasure Hunt -peli liittyy myös löyhästi geokätköilyyn. Tästä on luvassa tarkempaa arviota blogiin myöhemmin.
- Kuva 4 – Erkio61 keskittyy Cache Me If You Can -peliin
- Kuva 5 – Vasemmalla reunassa vihreässä paidassa miitin pääjärjestäjä Kwikwi.